Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Yaşlanma hücrelerin ölmeye başlamasıyla meydana gelen bir durumdur. Hücrelerimiz belirli bir zaman sonra yaşlanarak ölmeye başlar. Bu da cildimize yansımalarıyla kendini göstermektedir. Yaşlanan hücreleri tekrar aktif hale getirerek,eksilen hücreleri yerine koyarak yani kök hücre ile cilt gençleştirme mümkündür. Cildimizin içerisinde cildi genç tutan fibroblast denen hücreler bulunur. 30’lu yaşlara kadar yoğun olan bu hücreler sayesinde cildimiz genç gözükür. Zaman geçtikçe bu fibroblast hücreleri ölmeye başlar ve yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Cilt gençleştirme tedavisi çağın buluşu olarak yaşlanmayı geciktirmede büyük rol oynar.

Kök Hücre Tedavisi ile Cilt Gençleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Uzman hekimler tarafından yapılan kök hücre ile cilt gençleştirme için öncelikle fibroblast hücreleri kişiden toplanır. Toplama işlemi öncesinde iz kalmayacak yerden tercihen kulak memesi arkasından biyopsi alınmasıyla işlemler başlar. Alınan biyopsi parçası sağlık bakanlığı tarafından onaylı ve izinli olan kök hücre laboratuvarına gönderilir, burada uygunluk incelemesi yapılır. Kök hücreler 4-6 hafta arası çoğaltılma işlemi yapılarak uygulamayı yapacak olan uzman hekime geri gönderilir. Uzman hekim enjeksiyon yoluyla cilt gençleştirme uygulamasını yapar. Toplam olarak bu işlem ayda bir olmak üzere 3 kere tekrarlanır.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kök hücre ile cilt gençleştirme işlemleri güvenli ve etkili sonuçlar veren bir yöntemdir. Vücutta el, yüz ve boyun bölgesinde yaşlanma belirtileri daha fazla gözüktüğü için bu bölgelere uygulama yapılmaktadır. Yüzdeki leke ve akne tedavilerinde kullanıldığı gibi yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların giderilmesinde de fayda sağlar. Ellerde oluşan yaşlanmaya bağlı damarlı görünüm ve deri sarkmasını gidermek için uygulanabilir. Boyun ve gıdı bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların yanı sıra leke tedavilerinde de etkili bir yöntemdir. Yüz bölgesinde olduğu gibi dudak bölgesinde de hasarları onarmaya yarayan cilt gençleştirme tedavileri güvenle her bölgeye uygulanabilir.

Cilde Kök Hücre Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavileri kadın ya da erkek fark etmeden yaşlanmaya bağlı oluşan lekeler, sarkma ve kırışıklık problemleri yaşayan herkeste uygulanabilen bir tedavi şeklidir. Uzmanlar kök hücre ile cilt gençleştirme konusunda yeni teknolojileri kullanarak sürekli gelişim göstermektedir. Yaş sınırlaması olmayan ve yaşlanma belirtilerini gösteren herkeste güvenle uygulama yapılabilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Cilde Kök Hücre Tedavisinin Faydaları

Cilt gençleştirme tedavisinin en bilinen faydası hücreleri onarmaktır. Yaşlanan ve kaybolan gençliği sağlayan hücrelerin yerine yenilerini koyarak yaşlanma belirtilerini azaltıp cilde genç bir görünüm kazandırılması hedeflenmektedir. Bu bağlamda temel özellik olarak gençlik iksiri niteliğinde bir tedavi yöntemidir.

Cilde Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Öncelikle kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi için vücuttan biyopsi yardımıyla doku örneği alınır ve bu işlem 5 dakika sürmektedir. Alınan hücreler sağlık bakanlığı onaylı kök hücre laboratuvarına gönderilerek 30 ila 45 gün süreyle üremesi sağlanır. Uygulamalar 1 ay arayla 3 kere tekrarlanır. Cilt gençleştirme işlemleri ortalama 20 dakika sürmektedir.

Uygulama Tekrarlanabilir mi?

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavileri uygulatan kişiler bir yıl içerisinde yıllar önceki cilt görünümüne kavuşurlar. 1 yıl sonra tekrarlanabilen tedavi yöntemiyle  daha da genç gözükmek mümkün olacaktır. Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavileri sadece gençleştirme için değil aynı zamanda akne ve sivilce izlerinin yok edilmesinde, güneş lekelerinin tedavisinde, kesik ve yara izlerinin iyileşmesinde kullanılan bir tekniktir.

Cilde Kök Hücre Tedavisinin Riskleri Nelerdir?

Cilde yaşlılığın belirtilerini silmek ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak için uygulanan kök hücre ile cilt gençleştirme tedavilerinin herhangi bir yan etkisi ya da riski yoktur. Öyle ki cilde yabancı bir madde verilmeden sadece kendi kök hücresi olan fibroblastın üremesiyle enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştiği için zararı ya da riski bulunmamaktadır. Tamamen kişinin vücudunda yer alan hücrelerle cildi gençleştirme uygulaması yapılmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Cilt gençleştirme tedavilerinde dışarıdan bir katkı maddesi eklemesi yapılmadığı için herhangi bir riski söz konusu değildir.

Cilde Kök Hücre Tedavisinin Etkileri Ne Zaman Görülmeye Başlar?

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi yaptıran kişilerde 8-10 yıl daha genç bir görünüm elde edilmektedir. Hastaların çoğu kök hücrelerin gençleştirme etkilerini hemen ilk seanstan sonra görmeye başlar. Fakat cildin yıllar önceki yapısını kurması ve maksimum etki 9 ay ila 12ay arasındadır. Tamamen kişinin doku hasarını onaracak olan hücrelere sahip olmasına bağlı bir olgudur. Cilt gençleştirme tedavilerinden sonra kişide farklı bir mimik kaybı ya da görüntü de yapaylık meydana gelmez. Doğal ve genç bir görünüm elde edilmesi amaçlanarak tedavi yapılmaktadır.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme Fiyatı

Cilt gençleştirme tedavilerinde genellikle fiyat bakımından soru akıllarda kalmaktadır. En mantıklı ve sağlıklı olan yol ise cilt gençleştirme tedavisini uygulayacak olan uzman hekimle görüşerek net bilgi almaktır. Uzman hekim süreç hakkında bilgilendirme yaparken uygunluk anlamında değerlendirmelerde bulunup fiyatla ilgili bilgi verecektir.